O RoeStalker

 

Co to znaczy RoeStalker?

Roe [wym. reu] znaczy sarna. Stalker [wym. stoker] znaczy myśliwy. Pomysł tego projektu powstał podczas mojego pobytu na Wyspach Brytyjskich i początkowo adresowany on był do odbiorców angielskojęzycznych. Ponieważ nazwa dosyć szybko się przyjęła i zyskała popularność, postanowiłem ją zostawić mimo, że dla Polaka brzmi obco.

Grzegorz

RoeStalker

Kim jest RoeStalker?

Jest myśliwym! Wielu ludzi odpowiedź na proste pytanie „kim jestem” łączy z pracą zawodową. Ja nie jestem tu wyjątkiem i z konieczności większość czasu każdego dnia spędzam przed komputerem i choć uwielbiam swoją pracę, to jest to jednak tylko środek do realizacji mojej prawdziwej pasji – łowiectwa. Jednak nie myślę o sobie jako inżynierze, jestem myśliwym!

Skąd ten pomysł?

Siedząc na ambonie często wychodzi nam coś czego nie mamy zamiaru upolować. Zwierzyna w okresie ochronnym jakby wiedziała, że nic jej nie grozi i pcha się pod lufę. 😉 Postanowiłem wykorzystać ten fakt i zacząłem zabierać ze sobą do lasu aparat fotograficzny. Zdjęcia wychodziły mi początkowo kiepskiej jakości, ponieważ posiadałem tylko przeciętnej klasy aparat kompaktowy, jednak miał on opcję nagrywania filmów. I to mi się najbardziej spodobało. Po jakimś czasie zainwestowałem w lepszą kamerę i zacząłem filmować moje polowania. Stworzyłem własny kanał myśliwski YouTube, który szybko zyskał popularność. Widzowie zaczęli prosić żeby pokazać sprzęt jakiego używam, elaborację amunicji czy preparację trofeów. I tak oprócz dotychczasowych filmów z łowów zrobiłem kilka raportów z targów, spotkań, szkoleń oraz filmów edukacyjnych, które miały pomóc młodym myśliwym jak i przybliżyć łowiectwo osobom, które chciały by się dowiedzieć w tym temacie czegoś więcej.

Co znajdę na tej stronie?

Wszystko co uważam za interesujące, w dwojakiej często splatającej się formie: bloga i filmu. Blog traktuję jako rodzaj pamiętnika, w którym jest miejsce nie tylko na raporty z polowań, lecz również interesujące fakty z łowieckiego światka, biologii zwierząt łownych czy opisy sprzętu myśliwskiego. Wiele z wpisów uzupełniają również filmy.
Tematycznie stronę można podzielić na kilka wątków:

  • raporty z łowów
  • elaboracja amunicji i jej testowanie/strzelanie do tarczy
  • how-to, czyli „zrób to sam”
  • opisy i testy sprzętu myśliwskiego
  • spotkania, targi, wykłady/szkolenia

Co dalej?

Jestem otwarty na sugestie co jeszcze Drogi Czytelniku chciałbyś tutaj znaleźć. Zachęcam do komentowania, obiecuję odpowiadać na wszystkie sensowne opinie. Zapraszam do subskrypcji mojego kanału YouTube i odwiedzenia moich portali społecznościowych. Może, któregoś dnia spotkamy się w lesie?

Darz Bór!

Leave a Reply