Sty 072018
 

Witam,

Wielu z Was pewnie zauważyło, że ostatnio niewiele się tutaj działo… Główny powód był taki, że byłem dosyć zajęty i nie było czasu na polowanie. Drugim powodem były zmiany, jakie od dłuższego czasu zachodziły na YouTube’ie a dotyczące kanałów pokazujących broń, w tym również tych o tematyce łowieckiej.

Kiedy zaczynałem swoją działalność na YouTube’ie w 2009, była to platforma gdzie każdy mógł zamieścić dowolne treści (z pewnymi wyjątkami). Ponadto YouTube umożliwiał również zarabianie na reklamach, co zachęcało do wysiłku regularnego wrzucania nowych filmów i poprawiania ich jakości. To nigdy nie były wielkie kwoty, bo trzeba byłoby być wielkim celebrytą żeby dało się z tego żyć, ale były to na tyle znaczące sumy żeby udało się opłacić domeny, hosting bloga, czy dodatkowo coś zaoszczędzić, żeby z czasem kupić lepszą kamerę czy mikrofon.

Niestety czasy się zmieniły i Google (właściciel YouTube’a) zaczął dyskryminować i penalizować kanały związane z bronią, strzelaniem… a także łowiectwem. Mniej więcej w drugiej połowie 2017 YouTube wstrzymał możliwość zarabiania na reklamach na większości filmów, oznaczając je jako “nieodpowiednie dla większości reklamodawców”. Wpłynęło to nie tylko na obniżenie i tak już mizernych dochodów, ale również na oglądalność. Niektóre z moich popularniejszych filmów cieszących się 100,000 odsłon na miesiąc, z dnia na dzień spadły do poziomu 1,000 odsłon na miesiąc. Podobnie sprawa się miała z nowymi subskrypcjami, komentarzami, itp. Nie zachęcało to specjalnie do wysiłku twórczego…

Postaram się jednak wrócić do bardziej regularnego publikowania. Łowiectwo to moja pasja, a od czasu kiedy zacząłem zabierać do lasu również kamerę, filmowanie także stało się integralną częścią tej pasji, którą zamierzam kontynuować. Jednak równocześnie rozważam przeniesienie się na inna platformę (jak pojawi się sensowna alternatywa do YouTube) i docelowo zrezygnowanie z jakichkolwiek reklam na swoich filmach. Dla tych którzy chcą i mogą wesprzeć mój kanał założyłem konto na Patreon. Jeżeli cenicie mój wysiłek i lubicie oglądać moje filmy, proszę rozważcie wsparcie przez Patreon. W zamian pojawi się możliwość dostępu do filmów wcześniej, zanim będą one publicznie dostępne dla innych.

Dzięki,
RoeStalker

https://www.patreon.com/roestalker

Zostań Patronem!

Leave a Reply

%d bloggers like this: