Lip 082015
 

Wygląda na to, że niedoliski opuściły nory, widzę ich coraz więcej na polach… i martwych na poboczach…

Na ogół nie jestem jakoś zawzięty na lisy i w wielu rejonach gdzie poluję (są to obwody typowo leśne) lis nie jest jakimś specjalnym problemem, ale jest jeden polny obwód z ciągle sporą ilością zwierzyny drobnej, gdzie od teraz przez żniwa postaram się spędzić więcej czasu kontrolując lisy. Co prawda na tym terenie prowadzona jest introdukcja bażanta i kuropatwy i można na lisy polować cały rok, ale dla mnie moment gdy niedoliski opuszczają nory i rozchodzą się po okolicy jest sygnałem, że większość młodych jest już samodzielna.

Polowanie na młode lisy może nie jest wielkim wyzwaniem, większość z nich i tak zginie na drogach, lub zostanie zagryziona przez psy (pozdrawiam “Zielonych”…), ale jeśli chce się kontrolować lisa na danym terytorium, to lepiej pozbyć się niedolisków w tej chwili, zanim zmądrzeją, nabiorą doświadczenia i zaczną wyrządzać prawdziwe szkody.

niedolisek2
niedolisek1
Zostań Patronem!

  3 komentarze to “Niedoliski”

  1. Całkowicie się z Tobą zgadzam, pomimo głosu sprzeciwu niektórych myśliwych redukcję tego chytrego drapieżnika najlepiej wcześniej zacząć – “bo jak nie my to kto…” Podpowiem, że dobrze dogadać się z Powiatowym Inspektoratem Weterynarii i tam odstawiać odstrzelone osobniki w ramach monitoringu szczepień przeciwko wściekliźnie. Jest kasa dla Koła i pożytek dla ogółu (w tym zielonych) Darz Bór

  2. Ale przecież zieloni wiedzą lepiej 🙂

Leave a Reply

%d bloggers like this: